SPEKTAKL TEATRALNY SZATNIA

 

teatr_przebudzeni

Data wydarzenia: 12.08.2017, godz. 21:00-22:00 

Miejsce: ul. 22 Stycznia 1

SZTUKA ŻYCIA

„SZATNIA” jest syntezą między tym co było, co jest i co będzie lub co może się wydarzyć. To zderzenie przeszłości i historii postaci z teraźniejszością, aktualnym położeniem, tzw. „byciem w niebycie”. Wrzuceni w przestrzeń, w „szatnię” pytają „co dalej?”. Spektakl to swoisty rachunek sumienia bohaterów, a jednocześnie odbiorców. Stawia pytania o zasadnicze wartości i relacje międzyludzkie, o sens życia. Zatem „jak żyć, by nadal być?”. Akcji towarzyszy uczucie odrealnienia, pewnej nieważkości. Wszystko, aby zatrzymać widza, skłonić do refleksji nad „sztuką życia i… umierania”. Od początku pracy nad spektaklem wiadomo było, że będzie to nietuzinkowy i wyjątkowy spektakl: dogłębnie poruszający, refleksyjny i poważny, lecz jednocześnie z nutą humoru i spontaniczności. Obrana konwencja „nurtu kantorowskiego” i odczucie przy tym swoistego sacrum okazało się „strzałem w dziesiątkę”, co czujemy po reakcjach publiczności za każdym razem, gdy schodzimy ze sceny. Inspiracją spektaklu stała się twórczość Tadeusza Kantora oraz wizyta Zespołu w Cricotece w Krakowie – muzeum, miejscu szczególnym, w którym można zetknąć się ze sztuką Kantora i „poczuć ją” na wielu płaszczyznach.

 Scenariusz: Zespół
Reżyseria: Monika Kazimierczyk i Dariusz Wychudzki
Muzyka: Dariusz Wychudzki – fortepian na żywo
Premiera: 4 grudnia 2015
 
OBSADA:
Bałdyga Mateusz, Foryński Bartek, Ilasz Justyna, Jaworski Paweł, Kondrusik Anna, Kudlak Justyna, Łukasik Paweł, Marchlewska Agnieszka, Olszewska Natalia, Pajka Zdzisław, Pawłowski Dominik, Połeć Iwona, Sajdak Brygida, Wóltański Patryk

Teatr „Przebudzeni” Funkcjonuje od 2003 roku w Ostródzie. Grupa propaguje głównie teatr ruchu i muzyki, lecz w najnowszym spektaklu wykorzystuje także słowo. Tatr to dla grupy swoista forma terapii i wyrażenia siebie, a spektakle to uczestniczy głownie w festiwalach osób pełnosprawnych na terenie całej polski, burząc przy tym mity i stereotypy dotyczące osób niepełnosprawnych i odnosi znaczące sukcesy.