SPEKTAKL TEATRLANY
MAŁA PASJA, CZYLI HISTORIA O PSIE PANA JEZUSA TEATR LATARNIA

 

 

Data wydarzenia: 11.08.2017,  godz.21:30 – 23:00

Miejsce: Nowe Planty

TEATR LATARNIA

MAŁA PASJA, CZYLI HISTORIA O PSIE PANA JEZUSA TEATR LATARNIA

Scenariusz spektaklu został oparty na apokryficznym fragmencie „Chłopów” Władysława Reymonta i sprowadza się do opowieści, którą niespiesznie snuje biedny człowiek, własnoręcznie ciągnący wóz z całym swoim mizernym dobytkiem.
Historia o zagubionym piesku stopniowo przechodzi w opowieść o pierwszym udomowionym psie, który towarzysząc Jezusowi w jego wędrówkach po świecie pogodził się z rodzajem ludzkim i już na zawsze został przyjacielem człowieka.
„Mała Pasja…” to subtelna, wzruszająca i prosta opowieść, która dzięki harmonii użytych środków teatralnych staje się jednorodną w tonie uniwersalną przypowieścią o ludzkim istnieniu, cierpieniu i przyjaźni.
„Mała Pasja…” jest przedstawieniem impresaryjnym. Do tej pory spektakl był grany wielokrotnie dla różnorodnej publiczności – zarówno dziecięcej, jak i dorosłej na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Spektakl był grany na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku, a przez ponad 2 lata znajdował się w stałym repertuarze Teatru Wierszalin z Supraśla.
Przedstawienie zostało nagrodzone na 11 Międzynarodowym Festiwalu ZDARZENIA im. Józefa Szajny w Tczewie Nagrodą Specjalną oraz zaproszone do Rzymu na RomaTeatroFestival

Scenariusz i reżyseria: Paulina Karczewska, Mateusz Tymura
Występują: Mateusz Tymura, Paulina Karczewska