SIRIUS GAMES STUDIO

 

SIRIUS-GAMES-STUIO-larp-wehikul-czasu-festiwal-9hills

Data wydarzenia: 11-13.08.2017 

Epizod I: piątek 22:00-1:30

Epizod II: sobota 13:00-16:30

Epizod III: sobota 17:00-20:30

Epizod IV: niedziela 13:00-16:30

Epizod V: niedziela 17:00-20:30

Miejsce: Agencja Czasu – Kościół Św. Mikołaja i Jakuba ul. Biskupia, Biuro Agencji Czasu – Brama Grudziądzka

LARP – Life Action Role – Playing, jest podróżą poprzez dzieje Chełmna i jego Mieszkańców. W trakcie 5 epizodów Każdy ma możliwość odbycia podróży w czasie do wybranych momentów historii, jak czasy uczestnictwa Chełmna w Hanzie, czy czasy kiedy Burmistrzem Chełmna był Szkot. Nasza podróż to nie tylko wspaniała zabawa, ale przede wszystkim misja do spełnienia. Wśród wielu nieszczęśliwych historii Chełmnian, szczególnie bolesna jest ta o Chełmniance – Jadwidze oraz zagranicznym kupcu. Ten XIV-wieczny mezalians zapisał się na kartach historii naszego Miasta. W trakcie I-szego epizodu poznamy oryginalne brzmienie legendy, a także podejmiemy pierwszą próbę odmienienia historii. Jak powszechnie wiadomo historia nie jest linearna, czas zapętla się i historie powtarzają się. Właśnie dlatego nie wystarczy tylko przenieść się do średniowiecza, trzeba również odmienić historie, które powstały w konsekwencji XIV-wiecznej katastrofy.

Podejmujesz wyzwanie? Wsiadasz do wehikułu czasu?

Wystarczy stawić się w Biurze Agencji Czasu (Brama Grudziądzka) lub w Agencji Czasu (Kościół św. Mikołaja i św. Jakuba) dowolnego dnia Festiwalu, tam nasi Agenci zdradzą wszelkie szczegóły misji. Jeśli masz otwarty umysł i potrafisz zrozumieć, że zła historia nie musi się powtarzać to czekamy właśnie na Ciebie! Żeby wspomóc podróżowanie w czasie uruchomiamy również specjalny środek lokomocji. W sobotę i niedzielę możliwym będzie odbyć podróż wehikułem z lat 70-tych, to właśnie on przeniesie nas w najbliższy czasem epizod – do PRL.

Czy jeszcze Was nie przekonaliśmy?


Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że elektryczność nam się należy tak jak powietrze do oddychania. Czy wiecie, że mamy ją naprawdę od niedawna? Pewnie o tym nie myślicie na co dzień. W sobotę o 21:00 pomiędzy epizodem III i IV przeniesiemy nie tylko LARPowców, ale wszystkich mieszkańców i uczestników Festiwalu do głębokiego średniowiecza… wyłączamy prąd w mieście! Nie ma zmiłuj! Gasimy latarnie, tylko tak poczujecie ducha świata Hanzy oraz bohaterów naszej opowieści. O 21:00 rozdajemy pochodnie – pierwszeństwo mają gracze w strojach. Jakich? Dowolnych, ale niecodziennych! Wspólnym korowodem przejdziemy ulicami Chełmna wyłącznie przy świetle pochodni oraz dźwiękach muzyki ziemi.

Tak. Na LARPie po prostu trzeba być! Wehikuł Czasu wyrusza już w piątek 11.08.!

Artysta, lider projektu: Sirius Game Studio.