TO MASZ CEBO

 

Data wydarzenia: 12.08.2017, godz. 23:00-2:00

Miejsce: Rynek, ul. Młyńska 7,  Rocl&Roll Party

TO MASZ CEBO

Tomasz Cebo z wykształcenia malarz,  audioperformer z zamiłowania animator kultury. Uwielbia zarażać swoją energią ludzi i trafia do zarówno do najmłodszych  tych starszych o dużych wymaganiach. Doskonale czuję się na scenie tworząc muzykę swoim głosem, w roli konferansjera i dj performera. Buduje instalację audiowizualne w przestrzeni miejskiej i galeryjnej.  Bywa też artystyczną wyspą w świecie polityki i biznesu. Tworzy niebanalne spoty reklamowe i aranżuje eventy sprzedażowe.

To Masz Cebo AUDIO-INSTAL-PERFORMER I MALARZ, urodzony  o 8:03 w Złotowie w Polsce. Absolwent (2005 r.) ASP Poznań w pracowni prof. Bogdana Wojtasiaka. Podczas studiów wyróżniony m.in. Stypendium Naukowym ASP, dwukrotnie Stypendium Naukowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Stypendium Prezydenta Miasta Torunia. Porusza się w obszarach  audio instalacji wykorzystując możliwości własnego głosu. Dotyka problemów czasoprzestrzeni w kontekście dźwięku jako ruchu powietrza, który umożliwia mu komunikację – „Głośnik tam, ja tu, jest nas jeden czy dwóch”.

Do 2013 roku związany był z klubem artystycznym NRD oraz grubą muzyczną EVERYDAY LINCZ. W latach 2008-2013 był artystą i współtwórcą interdyscyplinarnego projektu instytut B61 (gdzie współpracował m.in. z Katarzyną Groniec, Mariuszem Lubomskim, Fiszem i Emade). Obecnie jego działania oscylują wokół tworzenia nowej przestrzeni CBO z pogranicza stuki, businessu i designu.

Tomasz Cebo MALARZ największe inspiracje czerpie z Joan Michel Basquait, Bacon i J. Pollock. Infantylizm, który wywodzi się z tęsknoty za dzieciństwem przejawia się w literkach, niedokończonych słowach, często pisanych od tyłu, z poprzewracanymi miejscami. Prędkość gestu w jego malarstwie ma wyprzedzać Pollocka. Jego nieodłącznym charakterystycznym motywem jest pejzaż. Od realistycznego po zmodyfikowany, surrealistyczny świat. Lubi sam siebie zaskakiwać, dlatego każda akcja jest dla niego ekscytacją.